Įvardijame ir paneigiame populiariausius mitus apie medines grindis.
Medinių grindų negalima kloti drėgnose patalpose (virtuvėje, vonioje).
Jeigu parketlentės yra tinkamai padengtos alyva su kietuoju vašku arba laku, susidaro apsauginis sluoksnis, kuris apsaugo medieną nuo vandens lašų ar kitų skysčių. Laiku pastebėjus ir išvalius skysčius, žalos nebus, taigi, virtuvėje dėti medines grindis nėra jokių kliūčių. Vonios kambarys jau yra didesnės rizikos zona, viskas priklauso nuo to, ar bus įrengta vonia, ar dušo kabina, kokia ji ir t. t. Mažiausią grėsmę grindims kelia dušo kabina su specialiu padėklu, o didžiausią – dušo kabina, turinti stiklines sieneles, be slenksčio. Dažnu atveju sąlygos montuoti medines parketlentes vonioje yra tinkamos, o jeigu ne, siūlome kloti deginto medžio masyvo arba egzotinės medienos lentas, kurios visiškai atsparios drėgmei. Bet kokiu atveju geriausia konsultuotis su profesionalais prieš priimant sprendimą.
Medinės grindys greitai susidėvi, jas sudėtinga prižiūrėti.
Medinės grindys turėtų būti plaunamos šlapia, gerai išgręžta šluoste, naudojant gryną vandenį arba dar geriau – į jį įmaišius specialią, medinėms grindis skirtą plovimo priemonę (skaitykite plačiau „Grindų priežiūra“ skiltyje). Prieš naudodami „universalius“ ploviklius pasidomėkite ar jie tinkami grindims su Jūsų pasirinktu padengimu. Mitas tai, kad medines grindis reikia dažnai vaškuoti – grindų paviršius dažniausiai dengiamas natūralia alyva su kietuoju vašku arba laku. Grindis padengus alyva, apsauginis sluoksnis gali laikytis nuo 3 iki 5 metų, priklausomai nuo to, kur grindys yra – namuose ar visuomeninėse patalpose. Tuo tarpu laku padengtos grindys atitinkamai apsaugomos nuo 8 iki 10 metų.
Ilgainiui tarp lentų atsiranda tarpai.
Medinės grindys natūraliai traukiasi arba plečiasi, keičiantis temperatūrai ir oro drėgmei (dažniausiai tai pastebima keičiantis metų laikams). Turint medines grindis būtina namuose išlaikyti santykinai pastovią temperatūrą ir oro drėgmę, taip sumažinant grindų „vaikščiojimą“. Rekomenduojama optimali kambarių temperatūra yra +18 °C – +25 °C, oro drėgmė – 40–60 proc. Esant poreikiui, patariama naudoti oro drėkintuvą arba sausintuvą.
Medinės grindys netinka grindiniam šildymui.
Iš tiesų netinkamos tik medžio masyvo grindys, nes jos neatlaiko temperatūrų svyravimų ir gali deformuotis. Parketlentės sukurtos tam, kad būtų ilgaamžiškesnės, tvirtesnės ir atsparesnės aplinkos poveikiui nei vientiso medžio lentos.
Brangiai kainuoja.
Grindys yra vienkartinė investicija į namo ar buto interjerą, todėl būtina vertinti išliekamąją vertė ilgalaikėje perspektyvoje. Kokybiškos grindys, iš tiesų, gali pakelti Jūsų nekilnojamojo turto vertę. Kokybiškos ir ilgaamžės grindys standartiškai sudaro apie 2–3 proc. bendros būsto įsigijimo ir įrengimo sąmatos.
Jei turite kokių abejonių ar klausimų dėl grindų dangos, kviečiame užsukti konsultacijai į mūsų medinių grindų saloną Sėlių gatvėje 29/2, Vilniuje. Prieš apsilankant patartina susitarti susitikimo laiką iš anksto.