Kokias grindis rinktis 2017-aisiais?

Kurdami savo namų interjerą siekiame, kad jis būtų ne tik patogus, jaukus, bet ir stilingas. Vienas svarbiausių jo elementų – grindys. Norintiems kokybiško ir ilgaamžio sprendimo rekomenduojame rinktis medines grindis, o kad jos būtų nepriekaištingos, kviečiame susipažinti su naujausiomis tendencijomis, kurios į Lietuvą atkeliaus 2017-aisiais. Įžvalgomis kartu su mumis dalijasi ir mūsų partnerė – architektūros bei interjero dizaino studijos „Toota“ vadovė Justė Žibūdienė.

Nors mes, lietuviai, esame praktiški ir, palyginus su kitų Europos šalių gyventojais, konservatyvūs bei linkę rinktis laiko patikrintas, kokybiškas grindis, – neatsisakome ir naujovių. Šiuo metu ypač didelę įtaką „grindų madoms“ Lietuvoje turi skandinavų dizaino sprendimai, išstūmę anksčiau dominavusias italų madas. Pavyzdžiui, nuo 2014 m. vidurio labai stipriai išaugo tamsiai pilkų atspalvių paklausa, kuri išsilaikė beveik iki 2015 m. pabaigos, o šiemet perkamiausios buvo švelnių, ramių, balintos kavos, karamelės, gintarinių atspalvių grindys. Ypač populiarus pasirinkimas – balintas ąžuolas, antra vieta atitektų natūralaus ąžuolo spalvos parketlentėms.

Įdomu, kokios tendencijos įsitvirtina dabar ir į ką verta atkreipti dėmesį medines grindis renkantis nuosavam būstui ar biurui?

Atgimsta spalvos.

Lietuvoje šiais metais interjeruose dominavo šviesios grindų spalvos, tačiau stebint užsienio šalių tendencijas, ateinančiais metais galima prognozuoti didesnę spalvinę įvairovę. Šiuo metu užsienyje pastebimas riešuto ir kitų raudonų atspalvių medienos atgimimas. Madinga naujovė – dažytos ir net skirtingų atspalvių grindys, kai kiekviena lenta dažoma kitokia spalva.

Skirtinų spalvų grindys 

Grįžta „eglutės“ tipo grindys.

Lietuvoje ypač sparčiai populiarėjantis pasirinkimas – „eglutės“ tipo grindys. Norintys tokias grindis pritaikyti moderniame interjere, renkasi netradicines spalvas, platesnes lentas arba kloja jas nestandartiniu būdu. Vietoje tradicinio „prancūziško“ ar „prasilenkiančio“ rašto, kai lentos jungiamos 45 arba 90 laipsnių kampu, vis dažniau pasirenkami neįprasti lentų klojimo kampai, leidžiantys išgauti išskirtinius grindų raštus.

Eglutės rašto medinės grindys

Dominuoja natūralumas.

Šiais metais buvo populiaru viskas, kas išryškina medžio natūralumą: atsisakoma idealiai atrinktų, visiškai lygių lentų, jos vertinamos kaip „negyvos“, „nenatūralios“, o vietoje jų renkamasi šakomis margintas parketlentes. Du sparčiai populiarėjantys specialūs parketlenčių paviršiaus apdirbimo būdai: „bangelių“ įspaudimas ar išraižymas medyje bei „gilus šukavimas“. Šukavimas ne tik išryškina natūralų lentų raštą, bet ir padaro jas atsparesnes dėvėjimuisi, nes jo metu būna pašalinamas viršutinis, lengviausiai pažeidžiamas medienos sluoksnis. Natūraliai atrodančių grindų užbaigimui įprastai pasirenkamas alyvavimas, o ne lakavimas. Manoma, kad ateinančiais metais ši tendencija tik stiprės.

Natūralaus, gyvo rašto parketlentės

Medžio masyvą išstumia daugiasluoksnės parketlentės.

Kiekvienais metais užsakoma vis mažiau medžio masyvo grindų. Jas keičia klijuotos, daugiasluoksnės grindys, kurios ilgaamžiškumu nenusileidžia pirmtakui, tačiau yra lengviau klojamos, o svarbiausia, kitaip nei masyvas, – tinkamos grindiniam šildymui. Mūsų nuomone, ilgainiui medžio masyvo grindys bus naudojamos tik kultūros paveldo objektuose, siekiant kuo labiau atkurti autentišką to meto interjerą.

Grindų apvadai derinami prie sienų, o ne prie grindų.

Grindjuosčių tendencijos Lietuvoje kinta daug sparčiau nei pačių grindų: 2016 m. plačiai paplitusias iš medžio plaušo pagamintas (MDF) grindjuostes išstūmė mediniai apvadai, visiškai sutampantys su grindų paviršiumi. Prognozuojame, kad 2017-aisiais grindjuostės jau bus derinamos prie sienų spalvų. Atsižvelgiant į šią tendenciją, siūlome naują sprendimą – medines grindjuostes, kurias galima nudažyti bet kokia norima spalva. Moderniuose interjeruose rekomenduojame montuoti kuo siauresnes ir mažiau pastebimas grindjuostes.

Natūralios slalvos grindų apvadai

Tikimės, kad susipažinę su naujausiomis tendencijomis lengvai išsirinksite savo svajonių grindis ir susikursite tokį interjerą, kokio norite. Kilus klausimų ar norint daugiau patarimų, visada maloniai kviečiame susisiekti!

 

 

 

 

SUŽINOKITE KAINĄ SAVO PROJEKTUI!