Patarimai renkantis medines grindis

Norint įsigyti kokybiškas grindis, reikėtų gerai atlikti tam tikrus namų darbus, o grindis pradėti rinktis likus maždaug 3 mėnesiams iki planuojamos jų montavimo datos. Taip laiko tikrai užteks išsirinkti patinkančio dizaino parketlentes, koreguoti jų atspalvį, išsiaiškinti mažiausius niuansus – nuo ilgaamžiškumo iki priežiūros. Prieš užsisakant parketlentes įprastai siūlome kelias savaites „pagyventi“ su jų pavyzdžiu ir „įsimylėti“ arba kitu atveju – keisti pasirinkimą.

Yra ir dar keli svarbūs aspektai, kuriuos, specialistų reikėtų žinoti renkantis medines grindis:

Parketlenčių kaina.

Parketlenčių kainą lemia kelios paprastos detalės: parketlenčių plotis (kuo platesnė, tuo brangesnė), paviršiaus apdirbimas (pigiausios yra šlifuoto paviršiaus, tačiau gali būti ir šukuoto, kai matomas ryškesnis medienos raštas, ar nestandartinio paviršiaus, pavyzdžiui, banguotos. Tokios, atitinkamai, kainuoja brangiau), šakų ir balanų kiekio (kuo parketlentė švaresnė, tuo ji brangesnė), spalvos sudėtingumo (kuo įmantresnė spalva, tuo daugiau darbo jai išgauti reikia įdėti, o tai kelia kainą).

Mediena skirstoma į 3 pagrindines šakotumo klases (pradedant žemiausia ir baigiant aukščiausia): „Rustic“, „Classic“, „Select“. Šio skirstymo esmė ta, kad kuo aukštesnė klasė, tuo galutinio gaminio išvaizda yra vienodesnė, tolygesnė, mediena turi mažiau spalvų svyravimų, mažesnes šakas. Kuo aukštesnė klasė, tuo didesnė kaina.

Kokybiškos ir ilgaamžės grindys standartiškai sudaro apie 2–3 proc. bendros būsto įsigijimo ir įrengimo sąmatos.

Prabangus interjeras, medinės grindys
Eglutės rašto medinės grindys interjere.

Parketlenčių patvarumas.

Ilgaamžiškiausiomis laikomos ąžuolo parketlentės, tačiau daug kas priklauso ir nuo parketlenčių paviršiaus padengimo. Populiariausi būdai – dengimas natūralia alyva su kietuoju vašku arba dengimas laku. Alyva padengtas grindis atnaujinti reikia maždaug kas 5 metus, procedūra yra nesudėtinga ir nebrangi, po jos paslepiami įbrėžimai ar kiti paviršiaus pažeidimai, grąžinama originali parketlenčių išvaizda. Lakuotos grindys iki pirmo nusidėvėjimo tarnauja ilgiau (gali ir 10 metų), tačiau norint jas atnaujinti, privaloma laką nušlifuoti iki pliko medžio ir tuomet uždėti naujo lako sluoksnį. Šis atnaujinimas yra gerokai sudėtingesnis ir brangesnis.

Balinto ąžuolo parketlentės, švisios grindys interjere

Parketlenčių spalva.

Pagal vyraujančias namų interjero tendencijas, kelerius metus buvo madingos tamsiai pilkų atspalvių grindys, tačiau dabar į madą grįžta švelnūs, ramūs, balintos kavos, karamelės ar gintariniai atspalviai. Tačiau renkantis grindų spalvą patariame įvertinti jų derėjimą su bendru namo ar buto interjeru ir rinktis ne kas madinga, o tai kas, iš tiesų, Jums dera ir patinka.

Šviesesni ir pilkesni atspalviai didina erdvę, tamsesni ir intensyvūs – mažina. Svarbu atkreipti dėmesį į langų dydį: jei langai iki pat žemės – grindims tenka daug šviesos, todėl jos gali būti ir tamsesnės spalvos, tokiu atveju jos ne taip stipriai „sugers“ erdvę. Jei langai maži ar į šiaurinę, tamsią pusę, siūlome vengti tamsių atspalvių – riešuto, degintų ar juodų grindų. Jeigu namuose norisi ramybės, erdvės jausmo, reikėtų rinktis neintensyvias spalvas. Norint, kad namai atrodytų itin natūraliai, grindys turėtų būti šukuotos, kad medienos raštas dar labiau išryškėtų.

Skaitykite daugiau

SUŽINOKITE KAINĄ SAVO PROJEKTUI!