PARKETLENČIŲ SUMONTUOTŲ ANT ŠILDOMŲ GRINDŲ NAUDOJIMOSI TAISYKLĖS

Bonum Wood parketlentės yra tinkamos ir skirtos montuoti namuose tiek su įprastoms, tiek su grindinėms šildymo sistemoms. Nepaisant to, norint išlaikyti produkto ilgaamžiškumą ir patvarumą būtina vadovautis keliomis paprastomis taisyklėmis.

Tarpai ir iškilimai tarp parketlenčių

Medis yra natūrali medžiaga, todėl visos natūralaus medžio grindys nepriklausomai nuo tipo (masyvas, parketlentės) plečiasi/ traukiasi keičiantis aplinkos sąlygoms (temperatūrai ir drėgmei). Pavyzdžiui, kylanti temperatūra natūraliai mažina drėgmę patalpoje bei joje esančiuose (mediniuose) daiktuose: grindyse, balduose, duryse ir kita. Todėl itin svarbu išlaikyti santykinai vienodą temperatūrą ir drėgmę patalpose ištisus metus. Nors parketlentės yra sukurtos siekiant maksimalaus medžio stabilumo, sezoniniai parketlenčių „vaikščiojimai“ ir dėl to atsiradę mikro-tarpeliai/ iškilimai yra galimi ir visiškai natūralūs.

Būtinai informuokite specialistus, kurie Jums diegia šildomų grindų sistemą, kad ketinate montuoti parketlentes ir klauskite jų rekomendacijų dėl medinių grindų naudojimo ant šildomų grindų.

Taisyklės

TEMPERATŪRA

1. Aklimatizacija – Pradedant/ baigiant naudoti šildomas grindis būkite ypatingai atsargūs. Maksimalus šildomų grindų temperatūros pokytis negali viršyti 5°C per parą. Pradedant/ baigiant kambarių šildymą didinkite/ mažinkite temperatūrą kambariuose palaipsniui, po 2-3°C per parą. Nuoseklus temperatūros pokytis, aklimatizacija, yra būtina medienai.

2. Neperkaitinkite grindų – Maksimali medinių grindų paviršiaus temperatūra yra 29°C. Niekada neviršykite šios ribos. Rekomenduojama temperatūra patalpose yra 18-25°C.

3. Tolygus šildymas – Stenkitės išlaikyti vienodą šildymo temperatūrą visose namo, buto ar komercinėse patalpose. Grindų paviršiaus temperatūra netūrėtų skirtis skirtinguose kambariuose daugiau nei 1-2°C.

4. Naudokite termometrą stebėti temperatūrą ir jos pokytį patalpose.

 

 

DRĖGMĖ

1. Šildomos grindys turi veikti ne trumpiau nei 2 savaites jei parketlentės montuojamos ant naujai išlieto betono.

2. Betono drėgmė medinių grindų montavimo metu negali viršyti 2,5 procentų esant šildomoms grindims, bei 3 procentų esant įprastai šildymo sistemai. Pagrindo drėgmė ir kokybiškas grindų montavimas (rekomenduojame montuoti priklijuojamu būdu) yra vieni iš svarbiausių faktorių įtakojantys medinių grindų kokybę bei ilgaamžiškumą. Būtina patikrinti pagrindo drėgmę prieš montuojant grindis, nes didesnė nei nurodyta drėgmė gali pakenkti produktui ir panaikinti jo garantiją.

3. Drėgmė patalpose – Rekomenduojamas drėgmės lygis patalpose yra 40-60 procentų.

4. Naudokite oro drėkintuvą/ sausintuvą siekiant išlaikyti pastovią drėgmę patalpose.

SUŽINOKITE KAINĄ SAVO PROJEKTUI!